MT6582 Note3 Full Türkçe Çok hızlı Rom burda

Başlatan sendegel, 02 Mart 2014, 20:58:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hardware : MT6582
Model : SM-N900
Build number : JSS15J.N900ZCUBMI5
Build date UTC : 20140114-090826
Android  v : 4.2.2
Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V15, 2013/12/09 09:39
Kernel v : 3.4.5 (liuxiuyun@mht-10) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Tue Jan 14 17:05:57 CST 2014
Uboot build v : ----- should be  root shell
LCD Driver IC : 1-hx8394_hd720_dsi

Telefonun özellikleri yukarıdaki gibiyse yükleme yapınız değil ise kesinlikle yüklemeyiniz. Rom yükleme ile ilgili sorumluluk tamamen size aittir. Şahsım ve Form sorumlu tutulamaz. Bu Doriod tool bilgisidir. Kendi telefonunuzun bilgisi ile kendiniz karşılaştırma yapınız ve Lütfen benim telefona uyar mı diye sormayınız.

Romu yüklemeden önce telefonunuzun yedeğini mutlaka alınız.

Telefonunuza bu romu yüklemeniz için telefonunuzun root'lu olması ve Cwm recover yüklü olması gerekiyor.

İsterseniz aşağıdan cwm_recovery.img dosyasını indirip Mobiulncle Tool ile yükleyebilirsiniz.
(Telefonunuz kapalı ise; Bunu Flash tool ile yükleyebilir Sonra CWM moddan romu yükleyebilirsiniz. Bu nedenle Flash tool yedeği istemeyiniz.)
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Ya da aşağıdaki yöntemi kullanarak telefonunuza cwm oluşturabilirsiniz.

Telefonunuza Cwm oluşturduktan sonra mutlaka cwm yedeğinizi alınız. Sonra rom yükleme işlemine geçiniz.
Backup and restore bölümü altına giriniz baştaki Backup ile yedeğinizi alınız.

Arkadaşlar sizden özellikle rica ediyorum yedeğinizi almadan bu ya da hiç bir romu yüklemeyiniz.

ROM LİNKİ:

Romu yukarıdan indirdikten sonra zipten çıkarınız.
SD kartınızda "clockworkmod/backup" yok ise oluşturunuz . Oluşmuş ise clockworkmod/backup içine "6582Note3_sendegelRom1" klasörünü kopyalayınız.

ROM YÜKLEME:
Telefonunuzu cwm recovery modda açınız.
1- Backup and restore bölümüne giriniz
2- Restore bölümüne girip "6582Note3_sendegelRom1" seçiniz ve ve restore ile kurunuz.

Rom bir kaç dakika içinde kurulacaktır.

ROM YÜKLEME SONRASI IMEI DEĞİŞTİRME:
Rom kurulumundan sonra imei hatalı olarak gelecektir. Gerek Doriod Tool ile gerekse Mobiluncle Tool programıyla  (ya da *#*#889988#*#* kodu ile) mühendislik modu GPRS bölümünden imei değiştirebilirsiniz.

ROMUN ÖZELİKLERİ VE YENİLİKLERİ:

Telefon 6582 Dört çekirdek, 720x1280 çözünürlükte ve 1 gb rama sahip çok kaliteli bir telefon. Aynı zamanda bir çok özellik orjinal Note3 tamamen benziyor. Örneğin Tek el kullanımı, Kalem ile komutlar bölümü elle not alma vb... Bölümleri tamamen kullanıcı dostu ve Türkçe halde karşınıza geliyor.

Yine yeni bir özellik de 6 Farklı tema seçeneğiniz var bu temalardan istediğinizi kulanabilirsiniz (aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz)

Ayarlar systemIU ve Phone uygulamaları açılıp kapanmadığı için Türkçeleştirilmesi oldukça zor oldu. Kod üzerinde Türkçeleştirme yaptım. Bunun da en büyük sorunu İngilizce karakter sayısı ile Türkçe karakter sayısının eşit olması gerekiyor. Bu durumda gerekli karakter sayısı kadar O anlamı verecek Türkçe kelime bulmak gerekiyordu. Bunu da en iyi şekilde yapmaya çalıştım.
Ayarlar uygulaması diğer Telefonlara göre çok daha fazla işleve sahip bir telefon. Telefon kullanıcıları Ayarlar uygulamasından telefonlarını istedikleri gibi kişiselleştirebilir ve Tüm özelliklerini kullanabilirler.

Statusbar üzerinde çok çalıştım. Tamamen orjinal gibi oldu. İkonlar pil yüzdesi ve saat mavi idi beyaz yaptım. Pil resmi mavi idi yeşil oldu.

Telefonun belleği SD kart olacak karşınıza gelecek. Bu telefona da kaliteli ve alanı yüksek bir SD kart yakışır diye düşünüyorum. (16-32 gb ve Class10)

Rom ile ilgili daha fazla açıklama yapmayacağım. Aslında yaptıklarım ve Telefonun özellikleri çok fazla aşağıdaki resimleri inceleyerek bazılarını görebilirsiniz. Göremediğiniz özellikleri de romu kurduğunuz zaman keşfedeceksiniz artık.

İpucu: Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırladığınız ya da CMW moda girdiğiniz zaman Samsung olarak açılmayacaktır. (Rom kurduktan sonra da Android olarak açılacaktır)
*#0066#  kodunu yazarak açılışı Samsung yapabilirsiniz.

Rom umarım işinize yarar. Güle güle kullanın.
SENDEGEL

Romdan Görüntüler:

Linkback: MT6582 Note3 Full Türkçe Çok hızlı Rom burda
  • Gösterim 130,246 
  • MTK Galaxsy Note 3
  • 77 Yanıtlar

link verdiğiniz site offf durumda link yeniler misiniz?

ben yükleyebilir miyim bunu. telefon ekran görüntüleri benimkiyle aynı fakat bende türkçe değil

bendeki cihaz 6572 yine de kurayım deneyeyim dedim ama açılmadı tel.Eskiye döndüm. umarım benim tele uygun bu özelliklerde bi rom yayınlarsınız. elinize sağlık teşekkürler..

bendeki cihaz 6572 yine de kurayım deneyeyim dedim ama açılmadı tel.Eskiye döndüm. umarım benim tele uygun bu özelliklerde bi rom yayınlarsınız. elinize sağlık teşekkürler..

Backup yedeğini zi paylaşımda bir kontrol edelim

Hardware : MT6582
Model : Samsung GALAXY Note 3
Build number : ALPS.JB5.MP.V1.5
Build date UTC : 20131205-044746
Android  v : 4.4
Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V10.P2, 2013/10/23 17:49
Kernel v : 3.4.5 (rs@rs-ThinkStation-D30) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Thu Dec 5 12:45:42 CST 2013

Cihaz bilgileri yukarıdaki gibi MtkDroidTools ile yedeğini aldım 878 mb civarı tuttu. linkteki dosya 450 mb civarı bir sorun olur mu? Bide batarya kullanımı nasıl romun?

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious