MT6572 Düzenlenmiş/Hızlandırılmış full Türkçe 5 farklı Rom (Çok beklenen rom)

Başlatan sendegel, 03 Şubat 2014, 04:20:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hardware : MT6572
Model : GT-I9500
Build number : JDQ39.I9500XXUAMDE
Build date UTC : 20131210-083428
Android  v : 4.2.2
Baseband v: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V1, 2013/05/22 10:08
Kernel v : 3.4.5 (liuxiuyun@mht-05) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Tue Dec 10 16:32:18 CST 2013
Uboot build v : -----
LCD Driver IC : 1-nt35510s_mipi_fwvga

Telefonun Doriod Tool özellikleri yukarıdaki gibiyse yükleme yapınız değil ise kesinlikle yüklemeyiniz. Rom yükleme ile ilgili sorumluluk tamamen size aittir. Şahsım ve Form sorumlu tutulamaz.
Romu yüklemeden önce telefonunuzun yedeğini mutlaka alınız.

Telefonunuza bu romu yüklemeniz için telefonunuzun root'lu olması ve Cwm recover yüklü olması gerekiyor.

İsterseniz aşağıdan cwm_recovery.img dosyasını indirip Mobiulncle Tool ile yükleyebilirsiniz.
(Telefonunuz kapalı ise; Bunu Flash tool ile yükleyebilir Sonra CWM moddan romu yükleyebilirsiniz)
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Telefonunuza Cwm oluşturduktan sonra mutlaka cwm yedeğinizi alınız. Sonra rom yükleme işlemine geçiniz.
Backup and restore bölümü altına giriniz baştaki Backup ile yedeğinizi alınız.

Arkadaşlar sizden özellikle rica ediyorum yedeğinizi almadan bu ya da hiç bir romu yüklemeyiniz.

ROM LİNKİ:Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Romu yukarıdan indirdikten sonra zipten çıkarınız.
SD kartınızda "clockworkmod/backup" yok ise oluşturunuz . Oluşmuş ise clockworkmod/backup içine "MT6572iis_sendegelRom" klasörünü kopyalayınız.

ROM YÜKLEME:
Telefonunuzu cwm recovery modda açınız.
1- Backup and restore bölümüne giriniz
2- Restore bölümüne girip "MT6572iis_sendegelRom" seçiniz ve ve restore ile kurunuz.

Rom bir kaç dakika içinde kurulacaktır.

ROM YÜKLEME SONRASI IMEI DEĞİŞTİRME:
Rom kurulumundan sonra imei hatalı olarak gelecektir. Gerek Doriod Tool ile
Gerekse Yüklü gelecek olan Mühendislik Modu uygulamasıyla  (ya da *#*#889988#*#* kodu ile) mühendislik modu GPRS bölümünden imei değiştirebilirsiniz.

ROMUN ÖZELİKLERİ VE YENİLİKLERİ:

Telefon;
Burada romunu verdiğim 6589 telefonun 6572 versiyonu. Yani aynı fabrika üretimi. Telefon sağlam bir rom yapısına sahip kaliteli bir telefon. Bu anlamda bir çok 6572 S4 telefonlardan farklı tutulacak bir telefon. Bu telefon Ülkemizde de en çok satılan modellerden ve bu telefonun romu benden çok istendi. Kısca romdan bahsediyem (uzun yazmayacağım bu kez zaten tamamı da pek okunmuyor)

1- Tel belleği SD kart olarak düzenlendi.
2- Tüm sistem uygulamaları tamamen elden geçirildi ve Türkçeleştirildi. Orjinal S4 ile birebir benzetilmeye çalışıldı.
3- Diğer uygulama ve widget'ler de elden geçirilde ve Türkçeleştirildi.
4- Romdan gereksiz yakşık 150 mb alan boşaltıldı. Romu kurunca telefonun hızını zaten göreceksiniz.
5- Telefonda gps ve gapps paketi çalışmıyordu. Bu paket yeniden oluşturuldu ve güncellendi. Şu an google map nokta atışı yapıyor.
6- Roma yeni bir kilit ekranı entegre edildi. (diğeri açılışta bazen geliyor. Ayrı bir kilit ekranı yerine framework-res.apk içinde olduğu için diğerini kaldırmak olanaksız)

Kısacası arkadaşlar bu tele çok emek harcadım. Hızlı stabil bir rom oluşturduğumu düşünüyorum.

İpucu: Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırladığınız ya da CMW moda girdiğiniz zaman Samsung olarak açılmayacaktır. (Rom kurduktan sonra da Android olarak açılacaktır)
*#0066#  kodunu yazarak açılışı Samsung yapabilirsiniz.

Rom umarım işinize yarar. Güle güle kullanın. Bir teşekkürün bizi teşvik ettiğini lütfen unutmayınız.
SENDEGEL

Romdan Görüntüler:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. ROM

Build date UTC : 20130914-085750
Kernel v : 3.4.5 (liuxiuyun@mht-10) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Sat Sep 14 16:55:55 CST 2013
LCD Driver IC : 1-hx8389_dsi_vdo_qhd

Arkadaşlar aynı işlemci, aynı üretim ve aynı kernel olmasına karşın bu telefondan bir kaç farklı üretim olduğu anlaşılıyor. Yukarıda farklı olan bölümleri kırmızı renkte belirttim. Eğer yükleme yaptığınız zaman telefon reset atıp açılmıyor ise yüklediğiniz rom telefonunuza uygun değil demektir. Zaten bunun için özellikle "BİREBİR ÖRTÜŞÜYORSA YÜKLEYİN" tabirini kullanıyorum. Lütfen bu konuda hassas olunuz yoksa telefonunuz açılmaz. Yine olmazsa olmaz mutlaka yedeğinizi almadan rom yüklemeyiniz.

Rom linki:

altarnatif link :Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
İndirdikten sonra zipten çıkarınca iki klasör karşınıza gelecek. Bir klasör rom, diğer klasör Recovery.img dir.
Romu ve recovery yüklemesini yukarıda anlattım.

ROM AÇIKLAMASI VE FARKLILIKLARI
1. Rom yukarıdaki roma çok benzemesine karşın system uygulamaları uyuşmadığı için sıfır bir rom çalışması yapmak durumunda kaldım. Tüm sistem ve diğer uygulamalar yeniden düzenlendi ve Türkçeleştirildi. SystemİU bunda değişti. Pil yüzdesi, saat yazıları wifi ve şebeke ikonları tamamen beyaz oldu. (ikonlar konusunda yardımcı olan Seyit ve Batuhan arkadaşlara tşk ederim)

Umarım telefonları bu şekilde olan arkadaşların beğeneceği bir çalışma olmuştur.
SENDEGEL

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. ROM

Build date UTC : 20131128-083153
Kernel v : 3.4.5 (liuxiuyun@mht-05) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Thu Nov 28 16:29:48 CST 2013
LCD Driver IC : 1-hx8379A_vdo_fwvga

Arkadaşlar aynı işlemci, aynı üretim ve aynı kernel olmasına karşın bu telefondan bir kaç farklı üretim olduğu anlaşılıyor. 3 telefonunun farklı olan bölümlerini kırmızı renkli olarak gösterdim. Bu arada kernel aynı gibi gözüksede farklı olan bölümlerini de kırmızı yaptım. Eğer yükleme yaptığınız zaman telefon reset atıp açılmıyor ise yüklediğiniz rom telefonunuza uygun değil demektir. Zaten bunun için özellikle "BİREBİR ÖRTÜŞÜYORSA YÜKLEYİN" tabirini kullanıyorum. Lütfen bu konuda hassas olunuz yoksa telefonunuz açılmaz. Açılsa bile farklı hata/hatalar alabilirsiniz. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız; Bilin ki yüklediğiniz rom sizen telefonunuza uygun değildir.
Yine olmazsa olmaz mutlaka yedeğinizi almadan rom yüklemeyiniz.

Rom linki:Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
2.ci sürümdür

AÇILIŞ ŞİFRESİ TELEFONUN : replikatelefoncu
İndirdikten sonra zipten çıkarınca iki klasör karşınıza gelecek. Bir klasör rom, diğer klasör Recovery.img dir.
Romu ve recovery yüklemesini yukarıda anlattım.

ROM AÇIKLAMASI VE FARKLILIKLARI
1. Rom yukarıdaki roma çok benzemesine karşın system uygulamaları uyuşmadığı için sıfır bir rom çalışması yapmak durumunda kaldım. Tüm sistem ve diğer uygulamalar yeniden düzenlendi ve Türkçeleştirildi. SystemİU bunda da değişti. Pil yüzdesi, saat yazıları wifi ve şebeke ikonları tamamen beyaz oldu.
Bu romda çok önemli bir değişiklikte kendi Kilit ekranını kullandım. CoolJazz yazı tipini entegre ettim. Bu sorun epey uğraştığım ama çözemediğim ve ayrı bir kilit ekranı eklemek zorunda kaldığım bir durumdu. Bu arada kilt ekranı harici bazı yazılarda bu yazı karakteri karşınıza gelecek bu da hoşunuza gidecek diye düşünüyorum.

4. ROM

Build date UTC : 20140109-024927
Kernel v : 3.4.5 (liuxiuyun@mht-10) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Thu Jan 9 10:47:29 CST 2014
Uboot build v : ----- should be  root shell

Rom Linki:
altarnatif link: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Bu telefona 1. Romu yükledim. Telefon açıldı ancak Başta sensörler çalışmadı. Doğal olarak ayrı bir model ve ayrı bir rom yapılması gerekiyordu. Oturdum bunun romunu da yaptım. 4. Rom olarak burada paylaşıyorum.
Rom yukarıdaki açıklamalarda olduğu gibi ancak bazı değişiklikler ve geliştirmeleri bu romda uyguladım. Statusbar neredeyse birebir orjinal gibi oldu. Ayrıca Kilit ekranını önceki romlarda olduğu gibi başka bir uygulama entegre etmedim Kendi kilit ekranını düzenlemeyi başardım. Aşağıda verdiğim 1. ve 2. resimde bu değişiklikleri görebilirsiniz.

Umarım telefonları bu şekilde olan arkadaşların beğeneceği bir çalışma olmuştur.
SENDEGEL

5. ROM

Build date UTC : 20140122-085034
Kernel v : 3.4.5 (liuxiuyun@mht-10) (gcc version 4.6.x-google 20120106 (prerelease) (GCC) ) #1 SMP  Wed Jan 22 16:48:33 CST 2014

Rom Linki:

ALTARNATİF LİNK :
cwm recovery.img rom klasörünün içindedir.

Bu 4. roma çok yakın olmasına karşın başta systemİU olmak üzere bazı bölümleri farklılıklar gösterdi. Bu romda galeri.apk uygulamasının daha fazla Türkçeleştirildiğini gördüm (Bu uygulamanın içinde galeri kamera ve masaüstünde olan gezi, anı albumü yürüyüş arkadaşı, Samsun Hub var) Ancak bu uygulamayı yinde düzenledim.
Statusbar açısında şu ana dek yaptığım orjinale en yakın rom oldu diyebilirim. Orjinaldeki gibi Pil uygulaması yeşil diğer tüm ikon ve yazılar beyaz oldu. Giri ve diğer renkli ikonları tamamen beyaz yaptım. Aşağıdaki resimlerde görebilirsiniz.

SENDEGEL
Linkback: MT6572 Düzenlenmiş/Hızlandırılmış full Türkçe 5 farklı Rom (Çok beklenen rom)
  • Gösterim 199,780 
  • Samsung Replika MTK6572_6589_5.İnç Firmware Rom
  • 262 Yanıtlar

hocalarım bütün özellikleri aynı sadece mtkdroidtools ta kernelde azıcık farklılıklar var sizce bnm tele uyarmı

kernel v : 3.4.5(lixuyun@mht-10)(gcc versiyon 4.6x-google 20120106 (prerelease) (GCC) #1 SMP Sat sep 14 16:55:55 CST 2013

hocam cwm de ne güzel yüklerken en sonunda "sd-ext.img found. skipping restore of /sd-ext." diye hata verdi reboot yaptım mediatek yazısı geliyo kapanıyo acılmadı sizce hata ne ?

hocam bana sadece bu rom un setting.apk sını paylaşır mısın

Paylaş whatsappPaylaş facebookPaylaş linkedinPaylaş twitterPaylaş myspacePaylaş redditPaylaş diggPaylaş stumblePaylaş technoratiPaylaş delicious